Invisalign w MKDent Stomatologia Rodzinna
Nakładki ortodontyczne w Głownie i Łowiczu
Jak działa Invisalign?
Leczenie Invisalign polega na noszeniu serii indywidualnie dopasowanych, przezroczystych nakładek, które stopniowo przesuwają zęby do pożądanej pozycji. Każda nakładka jest noszona przez około 1-2 tygodnie, a cały proces trwa zazwyczaj o 30-40% krócej niż podczas leczenia aparatem stałym, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.
Zalety leczenia
Invisalign:
- Dyskrecja: Nakładki są przezroczyste i niemal niewidoczne, co pozwala na swobodne uśmiechanie się w trakcie leczenia.
- Komfort: Brak metalowych elementów eliminuje ryzyko podrażnień jamy ustnej.
- Higiena: Nakładki można łatwo zdjąć podczas jedzenia oraz mycia zębów, co ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej.
- Krótszy czas leczenia: W większości przypadków leczenie aparatem nakładkowym może być krótsze niż tradycyjnymi metodami.
Invisalign to rozwiązanie, które może być stosowane w przypadku szerokiego zakresu wad zgryzu i problemów ortodontycznych. Dzięki nowoczesnej technologii ta metoda pozwala skutecznie leczyć zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane przypadki.
Podczas konsultacji ocenimy Twoje indywidualne potrzeby i ustalimy, czy Invisalign jest odpowiednią metodą leczenia dla Ciebie. Zakres wad, które można skorygować za pomocą Invisalign, obejmuje m.in.:
- Stłoczenie zębów.
- Szpary między zębami.
- Nawroty wad po wcześniejszym leczeniu ortodontycznym.
Proces leczenia nakładkami ortodontycznymi
składa się z 5 etapów, do których należą
Konsultacja ortodontyczna w Łowiczu i Głownie
Podczas pierwszej wizyty przeprowadzimy dokładne badanie i ocenimy, czy Invisalign jest odpowiednią metodą dla Ciebie.
Przedstawienie planu leczenia ortodontycznego
Wykonamy cyfrowy skan Twojego uzębienia i stworzymy indywidualny plan leczenia.
Produkcja nakładek
Na podstawie planu zostaną wykonane spersonalizowane nakładki.
Leczenie
Będziesz nosić każdą nakładkę przez około 1-2 tygodnie, odwiedzając nasz gabinet co kilka tygodni w celu monitorowania postępów.
Leczenie retencyjne
Po zakończeniu leczenia aparatem stałym następuje rozpoczęcie leczenia retencyjnego, które ma na celu utrzymanie osiągniętego wyniku leczenia i zapobiegnięcie nawrotowi. Po zdjęciu aparatu, oczyszczeniu zębów z kleju i wypolerowaniu, pacjent otrzymuje ruchomą, akrylową płytkę retencyjną (aparat retencyjny) na zęby górne oraz cienki, niewidoczny drucik (retainer) przyklejany do wewnętrznej powierzchni zębów dolnych. Pacjent zobowiązany jest do stosowania się do zaleceń lekarza, regularnego, według zaleceń noszenia aparatu retencyjnego oraz odbywania wizyt kontrolnych w celu utrzymania efektu przeprowadzonego leczenia.