Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Usługi ortodontyczne

Ortodoncja w Łowiczu i Głownie

Nasz specjalista

Małgorzata Kulczycka – Długosz ukończyła studia na Akademii Medycznej w Łodzi w 1992 roku. W roku 1995 ukończyła specjalizację 1 stopnia, natomiast w roku 2001 uzyskała dyplom specjalisty 2 stopnia w dziedzinie ortodoncji. Od 15 lat zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontyczny, dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Leczenie, prowadzone przez ortodontę wpływa zarówno na właściwe stosunki międzyzębowe oraz na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy. Ortodoncja stała się aktualnie jedną z najszybciej rozwijających oraz popularnych dziedzin stomatologii, co jest związane z coraz większą świadomością pacjentów oraz chęcią posiadania pięknego uśmiechu, co w jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne.

Leczenie ortodontyczne

Skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne poprawia wygląd, polepsza samoocenę pacjenta, zwiększa jego pewność w kontaktach międzyludzkich. Poza tymi elementami, poprawia to również warunki zgryzowe, likwiduje przeciążenia zgryzowe, których skutkiem jest obnażanie się zębów (cofanie dziąseł), likwiduje stłoczenia zębowe, które utrudniają ich oczyszczanie. Skutkiem nieprawidłowości zgryzowych jest również nadmierne ścieranie się zębów, któremu leczenie ortodontyczne może zapobiec.

Leczenie ortodontyczne składa się z 5 etapów, do których należą: - konsultacja ortodontyczna
- przedstawienie planu leczenia
- rozpoczęcie właściwego leczenia
- wizyty kontrolne
- leczenie retencyjne

Proces leczenia ortodontycznego

składa się z 5 etapów, do których należą

  1. a

    Konsultacja ortodontyczna w Łowiczu i Głownie

    Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta przeprowadza badanie oraz wywiad z pacjentem, aby poznać jego potrzeby i oczekiwania. Następuje również pobranie wycisków zębów w celu ich analizy. Kolejnym krokiem jest wykonanie odpowiednich zdjęć rentgenowskich (zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometryczne). Na podstawie badania, pobranych modeli i zdjęć rentgenowskich możliwe jest ustalenie indywidualnego planu leczenia.

  2. a

    Przedstawienie planu leczenia ortodontycznego

    Na kolejnej wizycie pacjent zostaje zapoznany z wynikami badań oraz przeprowadzonej analizy zgryzu, profilu twarzy oraz warunków kostnych. Następuje wtedy przedstawienie indywidualnego planu leczenia, uwzględniającego przebieg, koszty i przewidywany czas leczenia.

  3. Rozpoczęcie właściwego leczenia

    Rozpoczęcie właściwego leczenia następuje poprzez rozpoczęcie stosowania aparatu ruchomego lub przyklejenie aparatu stałego ( w zależności od planu leczenia). Następnie lekarz ortodonta przedstawia pacjentowi wskazania i udziela porad w celu uzyskania jak najlepszego efektu leczenia. Do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego niezbędne jest, aby zęby były wyleczone, były pozbawione osadów oraz kamienia nazębnego oraz aby dziąsła nie były w stanie zapalnym. Podczas całego leczenia konieczne jest najwyższa dbałość o higienę jamy ustnej.

  4. a

    Wizyty kontrolne w Łowiczu lub Głownie

    Regularne wizyty kontrolne oraz dobrze funkcjonująca współpraca między pacjentem i lekarzem to jeden z warunków postępów w leczeniu. Podczas tych wizyt następuje kontrola przebiegu leczenia ortodontycznego oraz aktywacja aparatów. Wizyty kontrolne odbywają się w różnych okresach w zależności od zastosowanej metody leczenia i indywidualnych potrzeb pacjenta: aparaty ruchome co 1-3 miesiące, aparaty stałe co 4-5 tygodni.

  5. Leczenie retencyjne

    Po zakończeniu leczenia aparatem stałym następuje rozpoczęcie leczenia retencyjnego, które ma na celu utrzymanie osiągniętego wyniku leczenia i zapobiegnięcie nawrotowi. Po zdjęciu aparatu, oczyszczeniu zębów z kleju i wypolerowaniu, pacjent otrzymuje ruchomą, akrylową płytkę retencyjną (aparat retencyjny) na zęby górne oraz cienki, niewidoczny drucik (retainer) przyklejany do wewnętrznej powierzchni zębów dolnych. Pacjent zobowiązany jest do stosowania się do zaleceń lekarza, regularnego, według zaleceń noszenia aparatu retencyjnego oraz odbywania wizyt kontrolnych w celu utrzymania efektu przeprowadzonego leczenia.